Haberler

Çanakkale Aydınlar Ocağı Derneği, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Alper DARDENİZ’i ziyaret etti…(08.03.2018)

Haberin fotoğrafları için tıklayınız…

~~~~    ~~~~    ~~~~

Çanakkale Aydınlar Ocağı Derneği, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekan Vekili Prof.Dr.Tamer DEMİR’i ziyaret etti…(05.02.2018)

Haberin fotoğrafları için tıklayınız…

~~~~    ~~~~    ~~~~

Çanakkale Ayvacık Deprem Bölgesi ziyaret edildi…

İstanbul Merkez Aydınlar Ocağı Derneği ile Çanakkale Aydınlar Ocağı Derneği birlikte Çanakkale Ayvacık Deprem Bölgesi’ni ziyaret etti. Deprem bölgesinde yer alan Yukarı Köyü’nde, Çam Köyü’nde ve Tuzla Köyü’nde zarar gören yapılar incelendi. Bölgedeki vatandaşlarımızın tespit edilen acil ihtiyaçları yerinde teslim edildi. Bölgedeki vatandaşlarımızla temaslar kurularak maddi ve manevi olarak destekte bulunuldu. Türk Milleti ve Aydınlar Ocakları  bölgedeki vatandaşlarımızın yalnız olmadıklarını bir kez daha hissettirmiş oldu. 22.02.2017

İlgili haberi aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz…

~~~~    ~~~~    ~~~~

Prof.Dr.Süleyman YALÇIN’a veda…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN, Aydınlar Ocağı kurucuları arasında yer alan ve tedavi gördüğü hastanede vefat eden Prof. Dr. Süleyman YALÇIN’ın cenaze törenine katıldı. Fatih Camii’nde düzenlenen cenaze töreninde, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah GÜL, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı İsmail KAHRAMAN, Başbakan Yardımcısı Numan KURTULMUŞ, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat ALBAYRAK, İstanbul Valisi Vasip ŞAHİN, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir TOPBAŞ’ın yanı sıra kültür, siyaset ve akademi dünyasından çok sayıda kişi ile merhum Yalçın’ın yakınları ve sevenleri de hazır bulundu. Öğle namazından sonra kılınan cenaze namazında saf tutan ve naaşın cenaze aracına taşınmasına kadar tabuta omuz veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, merhum Yalçın’ın yakınları ile görüşerek başsağlığı dileğinde bulundu.

Prof.Dr.Süleyman YALÇIN’ın naaşı, toprağa verilmek üzere memleketi Çanakkale’nin Eceabat ilçesinin Büyük Anafarta köyüne götürüldü. Çanakkale’de düzenlenen cenaze töreninde ise yakınları, dostları, sevenleri ve Çanakkale Aydınlar Ocağı Derneği temsilcileri hazır bulundu. 18.12.2016

Haberin Fotoğrafları için tıklayınız…